o nas

Skład Zarządu Fundacji „Da Się”
 

Fundatorami Fundacji „Da Się” oraz członkami jej Zarządu są:


Maria Łaś - pochodzi z Gronkowa, od 1996 do 2012 mieszkała i pracowała w Warszawie. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Tłumaczka z języka hiszpańskiego. Autorka przekładów tekstów teatralnych z hiszpańskojęzycznej części Ameryki Łacińskiej, w tym: „Dwojga w drodze” Cesara de Marii, Peru (premiera w 2006r. w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie), „Zwierząt mięsożernych” Cristiana Soto, Chile (czytanie dramaturgiczne w 2008 r. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu), tekstów Horacio Ferrery do muzyki Astora Piazzolli na użytek spektaklu w Teatrze Muzycznym im. Baduszkowej w Gdyni (premiera w r.2011),  polskiej wersji ścieżki dźwiękowej do spektaklu „Święto niewiniątek” kolumbijskiego MapaTeatro (prezentowanego w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w 2011r.). Humanistka z powołania, organizatorka z potrzeby chwili. Współzałożycielka i przewodnicząca komisji rewizyjnej istniejącego od 2008r. Stowarzyszenia Strefa Otwarta. W 2012r. współpracowała jako dziennikarka niezależna z „Tygodnikiem Podhalańskim”, w którym publikowała teksty związane z wydarzeniami kulturalnymi i artystycznymi w regionie. Pracowała również jako asystentka dyrektora przedstawicielstwa hiszpańskiej spółki, specjalistka do spraw administrowania kontraktem budowlanym oraz urzędniczka w Ministerstwie Gospodarki. W związku z nową propozycją pracy powróciła w strony rodzinne.

Joanna Krauzowicz – Tarczoń – pochodzi z Nowego Targu. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie wyjechała do Irlandii. Współpracowała tam między innymi z prasą polonijną, a jej artykuły ukazywały się w takich gazetach jak miesięcznik „Wyspa”, tygodnik „Strefa Eire” czy „Kurier Polski”. Oprócz tego wykonywała pracę asystenta w dziale sprzedaży w firmie Classsic Marketing. Po powrocie do kraju wróciła częściowo do zawodu nauczyciela oraz do pracy w mediach. Pracowała jako redaktor i reporter portalu regionalnego Nowe Podhale i jako nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych przy USOR w Zakopanem. Od wielu lat zajmuje się także pisaniem tekstów poetyckich i prozatorskich. Ma na swoim koncie debiutancką powieść fantastyczno – przygodową pt.: „Tajemnica” wydaną w 2011 r. nakładem wydawnictwa Novae Res oraz debiut poetycki, którym było wydanie kilku wierszy i dwóch opowiadań w pracy zbiorowej pod red. dr Anny Mlekodaj pt.: „Spotkania literackie. Siedem ogrodów”

Paweł Dziadkowiec - pochodzi z Szaflar. Jest człowiekiem wielu zawodów: poeta, nauczyciel, wychowawca kolonijny, przewodnik, pilot wycieczek, kurator. Ukończył kilka kierunków studiów min.: biblistykę na Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie, a następnie podyplomowo polonistykę na Akademii Pedagogicznej, oprócz tego anglistykę i kilka innych, w tym pedagogikę i resocjalizację w Kielcach. Pracuje w szkole oraz domu dziecka, jest również pilotem wycieczek. Przez rok prowadził warsztaty literackie w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. W czasie wolnym od szkoły jest organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz kierownikiem kolonii. Ma bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą, także z tzw. „trudną” gdyż przez pewien czas pełnił obowiązki koordynatora rodzin zastępczych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu. Jako poeta opublikował trzy zbiory poezji. Zadebiutował w 2004 roku tomikiem „Bez tytułu”, rok później ukazał się jego „Wyrób wierszy”, a w 2008 roku „Zmyślnik”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz